موفقیت در زندگی

۲ قانون مهم برای موفقیت در زندگی

قانون مهم موفقیت در زندگی شماره ۱ : “قانون احتمالات”

مهم ترین عامل در تمامی موفقیت ها و ضامن خوشبختی و موفقیت که کمتر درباره آن خوانده یا شنیده ایم و نقش حیرت آوری در پیشبرد اهداف مان دارد، است.

این قانون به زبان ساده می گوید :
« هر چه راه های بیشتری را امتحان کنید احتمال این که در زمان مقرر کار درستی را انجام بدهید بیشتر و بیشتر می شود. » اما این اصل را بسیاری از آدم ها می دانند، چرا همه کسانی که این کار را انجام میدهند موفق نمی شوند؟

انجام موفقیت آمیز کارها به روش قانون احتمالات نیاز به ابزار مناسب دارد و این ابزار مناسب چیزی نیست به جز عمل گرایی… هر چه که به نوع و تعداد اقدامات خودتان بیفزایید شانس و اقبال بیشتری بر سر راهتان قرار میگیرد.

عامه مردم تعریف خوش شانس بودن را همین احتمالات می دادنند؛ اما خوش شانس ها عمل گرا تر هستند.

اما شاید از خودتان بپرسید یک عمل گرا کیست؟
اگر زندگیتان را به شکلی سازمان دهی کرده اید که کار بیشتری را با سرعت بیشتر و در زمان کوتاهتری میتوانید انجام بدهید یک عملگرا هستید.

راز عمل گراها گوش به زنگ بودن و هوشیارتر بودن است.
راستش این جا بین تعریف موفقیت حاصل از عملگرایی و خوش شانسی صرف تشابهات زیادی پیش می آید هر چه هوشیارتر و گوش به زنگ تر باشید فرصت های مطلوب بیشتر و بهتر خودشان را به شما نشان می دهند.

 

قانون مهم موفقیت در زندگی شماره ۲ : «قانون استراتژی نیروی حرکت»

استراتژی نیروی حرکت یکی از مهم ترین فاکتور های موفقیت استراتژی های گوناگون است.
استراتژی نیروی حرکت پیش از آن که در علوم تجارت و کارآفرینی مطرح باشد در فیزیک مطرح بوده است. اگر تحصیلاتتان در رشته های فنی بوده باشد با اصل سکون بر حرکت در فیزیک آشنایی کافی خواهید داشت.

شاید بتوان گفت نخستین مدرس کارآفرینی تاریخ از دینامیک آیزاک نیوتون باشد که میگوید :

«کسی که در حرکت است در حرکت باقی می ماند.
در حرکت باقیماندن به مراتب نیروی کمتری از مصرف میکند
تا متوقف شدن و دوباره شروع به حرکت کردن می خواهد.»

به همین دلیل است که کسانی که متوقف می شوند، دیگر دوباره به حرکت در نمی آیند. به همین دلیل است که موفق ها پیوسته در حال حرکت هستندو نمی ایستند.

یک نقل قول قدیمی مربوط به قرن هفدهم میلادی می گوید :

«در سواحل تردید استخوان های میلیون ها نفر دفن شده است که در لحظه پیروزی به تردید رسیدند
و در همان حال تردید جانشان را از دست دادند…»

حفظ حرکت یعنی ادامه چرخش زندگی.
برای تجسم و درک این مطلب به یاد بیاورید که شروع کردن کار در روز ۱۴ فروردین چقدر سخت ودشوار است و شرکت های پیشروی ایرانی، حتی اگر نیازی هم به کار در تعطیلات نوروز نداشته باشند، کار در سال جدید را از هفته اول سال آغاز می کنند.

کارمندان ناراضی این را به حساب سخت گیری و شرایط بد کاری میگذارند اما حقیقت رعایت قانون استراتژی نیروی حرکت از سوی کارفرمایان است…

درسی که باید از این قانون بگیریم این است که در همه حال چرخ های ماشین کار آفرینی تان را در حال حرکت نگهدارید حتی ممکن است در جاهایی با سرعت ۱۰ کیلومتر برساعت حرکت کنید، اما متوقف نشوید؛ به هیچ قیمتی…

از دیدگاه بدبینانه؛ اگر هدف، دائما در حالِ حرکتی باشید مشکلات و آسیب ها تقریبا غیرممکن است که بتوانند شما را هدف بگیرند و آسیبی متوجه تان کنند.

از این مقاله چه چیز آموختیم؟

هر چه سریع تر شروع و حرکت کنید، کار بیشتری صورت می دهید احتمالش بیشتر است که در لحظه مناسب کار درست را برای شخص درست انجام بدهید.
حرکت کنید، حرکت کنید و حرکت کنید همه موفق ها به سرعت حرکت میکنند… شما چطور؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *