۵ راه برای متحول کردن ترازهایتان تا آخر دی ماه

۱- روز هایی که کلاس ندارید حداقل ۱۲ و روزهایی که کلاس دارید حداقل ۶ ساعت درس بخوانید:
اگر می خواهید درصدهایتان بهتر شود، باید سوادتان بیشتر شود. اگر بخواهید سوادتان بیشتر شود باید ساعت مطالعه تان را افزایش دهید.
از امروز بیشتر درس خواندن را شروع کنید. هر روز به نسبت هفته پیش ۱ ساعت بیشتر درس بخوانید. اگر تا به حال درست درس نمی خواندید با روزی ۶ ساعت حداقل شروع کنید و این زمان را دائماً افزایش دهید، شاید روزهای اول به شما فشار زیادی بیاید، خسته شوید ولی وقتی عادت کنید از پیشرفتتان لذت می برید.
اگر عادت کنید روزی یک ساعت بیشتر درس بخوانید، در شش ماه ۱۸۰ ساعت بیشتر درس خواندید این زمان یعنی ۳ درس عمومیتان را حتماً بالای ۹۰ میزنید، پس یک ساعت بیشتر درس خواندن را جدی بگیرید.
۲- هدف گذاری کنید و اهدافتان را روی کاغذ بنویسید.
تمام رتبه های برتر هدف گذاری می کردند. اهداف معیاری برای سنجش کار شماست.
کنکوری هایی که هدف گذاری نمی کنند نمی دانند می خواهد به کجا و چی برسند.
تحول در زندگی (نه فقط در کنکور) وقتی شروع می شود که دقیقا مشخص کنید چه می خواهید 

بدست آورید و سپس برنامه ریزی کنید که به خواسته تان برسید.

برای اهدافتان بازه زمانی مشخص کنید. برای مثال (داشتن پیشرفت) یک هدف نیست! زیرا مشخص نمی کند شما چه موقع بدست آوردید اکا (رشد ۵۰۰ نمره تراز تا آخر دی ماه) یک هدف است.
اهدافتان را مکتوب کنید و هر روز آن ها را بخوانید، یکبار قبل از آنکه بخوابید و یکبار بعد از آنکه اول صبح از خواب بیدار شدید.
زیرا قبل از خواب مغزمان شروع به طبقه بندی اطلاعاتی که در روز با آن در ارتباط بودید می کند و اگر هر روز شما یک جمله (هدفتان) را به آن بدهید ناخودآگاه احساس می کند این خواسته اهمیت بیشتری دارد و آن را در اولویت بالاتری قرار می دهد. (به زودی در مورد این موضوع و استفاده از قانون جذب برای به دست آوردن یک رتبه عالی با شما صحبت خواهم کرد. )
۳- با افرادی که مانع پیشرفت شما هستند قطع رابطه کنید :
افرادی در زندگی انسان هستند که بهتر است زمانی صرف آن ها نکنیم، این موضوع در سال کنکور به دلیل اهمیت زمان برای شما بسیار مهم تر است. باید قبول کنیم که همه دوستان شما به دنبال به دست آوردن رتبه عالی در کنکور نیستند. بعضی از افراد که نه خودشان موفق می شوند، نمی خواهند شما موفق شوید. این افراد تفکر بیمارگونه ای دارند و شاید این موضوع را شما به راحتی متوجه آن نشوید.
شما برای موفقیت در کنکور باید افرادی کنارتان باشند که به شما انگیزه بدهند، اگر خسته شدید شما را تشویق کنند نه اینکه شما را نا امید کنند که از ادامه دادن برای رسیدن به اهدافتان منصرف شوید.
۴- یک برنامه هفتگی برای مطالعه تان بنویسید.
اگر تا به امروز بدون برنامه درس می خواندید، از همین الان شروع کنید. همه رتبه های برتر می دانستند که با برنامه درس خواندن به تلاش هایشان جهت صحیح می دهد اما متاسفانه خیلی از کنکوری ها به برنامه ریزی اعتقادی ندارند!
برای شروع برای یک هفته تان برنامه ساعتی بنویسید و مشخص کنید که در هر درس چه کارهایی را باید در این هفته انجام دهید. بعد از نوشتن برنامه هفتگی انگیزه بیشتری برای درس خواندن خواهید داشت.
۵- از زمان های مرده تان را تبدیل به تایم مطالعاتی کنید.
اگر به کلاس می روید شاید روزی یک ساعت در رفت و آمد باشید. تایم های بین کلاس ها را هم حساب کنید در هفته شاید حدود ۱۲ ساعت و ماهانه ۴۶ ساعت! آیا نمی خواهید از این زمان مفیدتر استفاده کنید؟!
به جای گوش دادن به موسیقی در طول مسیر و یا کار فکر و خیال های باطل سعی کنید از این فرصت استفاده کنید و لغت زبان انگلیسی یا لغت عربی یا پیام آیه یا املا واژگان ادبیات یا … آیتم هایی مشابه این موارد را مطالعه کنید. با این کار می توانید ماهانه تا ۲۰ درصد افزایش درصد در درسی که به عنوان آیتم آن را مشخص کردید رشد داشته باشید.

مشاور و برنامه ریز آموزشی : آرش همتیان