من پنج روش کاربردی برای داشتن حال خوب را تست کردم که میخواهم با شما به اشتراک بگذارم :

روش اول) چشم انداز بزرگ و جذابی داشته باشید

قبل از هر هیجان و انگیزه ای باید یک چشم انداز بزرگ، زیبا و جذاب برای خودتان داشته باشید. پنج یا ده سال بعدتان را ببینید میخواهید چطور باشد؟ چه چیزهایی در ان زمان دارید؟ چه کسی هستید؟ چه کارهایی میکنید؟

وقتی این چشم انداز شماست، در مسیر این چشم انداز حرکت میکنید و میدانید هرسختی و مشکل یا دشواری که در مسیر هست را باید تحمل کنید، از آن عبور کنید تا به چشم اندازتان برسید.

دقت کنید که چشم انداز شما نباید کوتاه مدت (سه ماهه، یا یک ساله) باشد.
بیش از ۵ سال و کمتر از ۱۵ سال خوب است.

وقتی چشم اندازتان را مشخص کردید، آنرا بنویسید و در کیف پول تان قرار دهید. هر روز صبح آنرا بخوانید و تصویر آنرا تجسم کنید. همین کار ساده کل روز شما را با انگیزه پر میکند.

 

روش دوم) شبکه های اجتماعی تان را مدیریت کنید

طبق آماری که محققین بدست آوردن، اگر شما بین ۲۰ تا ۴۰ سال سن دارید، احتمالا روزانه حداقل دو ساعت زمان صرف گشت و گذار یا حتی کار در شبکه های اجتماعی میکنید.

دیگر صحبت سرِ کنار گذاشتن شبکه های اجتماعی نیست… آنها خیلی وقت است که آمده اند که بمانند، صحبت حالا بر سر مدیریت آنهاست. شبکه های اجتماعی میتوانند باعث موفقیت ،انگیزه و پیشرفت شما شوند به شرطی که درست مدیریت شوند.

از طرفی دیگر هم میتوانند موفقیت شما را از شما بگیرند !
کافیست در کانال ها یا پیج هایی عضو شوید که امواج منفی، خبرهای فوری و دلهره آور، جملات شکست خورده و افسرده و … قرار میدهند. فکر میکنید با خواندن آنها موفق میشوید؟ فقط ۱% احتمالش هست…

پس شبکه های اجتماعی تان را پر کنید از انگیزه های مثبت، صفحاتی از چیزهایی که دوست دارید و حس خوبی به شما میدهند، صفحات آموزنده و اطلاع رسانی های کاری، اخبار را از شبکه های اجتماعی تان حذف کنید. مانند پیچ اینستاگرام انگیزشی  یا کانال تلگرام انگیزشی. 

 

روش سوم) شماره تلفن های بیخودی را دور بریزید

یکی از روش های جالبی که میتواند به شما انگیزه بدهد، صحبت با افرادی است که از شما بهترند یا کاری که شما در آن خوب عمل نمیکنید، آنها خوب عمل میکنند.

شما از این افراد الهام میگیرید و این خوب است.
شروع کنید به شخم زدن لیست شماره تماس هایی که دارید. اگر فامیل درجه یک ها را نگه میدارید، ببینید کدامیک از افرادی که لیست مخاطبین شما هستند، عملکرد بدی نسبت به شما دارند، نتایج ضعیفی در زندگی بدست آورده اند و افراد شکست خورده هستند؟ آنها را حذف کنید…

وقتی میخواهید انگیزه پیدا کنید، خودتان را با افراد با انگیزه، موفق و قدرتمند باید احاطه کنید؛ در غیر این صورت خیلی وقت ها هم صحبت های شما افراد ضعیف و شکست خورده خواهند بود که نه تنها کمکی به شما نمیکنند بلکه جلوی موفق شدن تان را هم میگیرند.

 

روش چهارم) سرگرمی های مفیدی انتخاب کنید

حتی زمانی که انگیزه ندارید و حال شما خوب نیست هم مغز شما فعال است و از محیط اطراف درحال گرفتن اطلاعات است؛ خب بهتر نیست اطلاعات خوبی به مغزتان بدهید؟

برای چنین مواقعی فایل های صوتی و پادکست ها عالی هستند.
در حین رانندگی، شب هنگام خواب یا صبح هنگام ورزش پادکست های مفید، انگیزشی و سازنده بر روی گوشی موبایل تان داشته باشید و با گذاشتن هدفون بر گوش تان به ضمیرناخودآگاه تان اطلاعات مثبتی بدهید.

هیچ اشکالی ندارد پادکست مفیدی را چندین بار گوش کنید و یا فیلم زیبایی که حس خوب و امیدواری به شما میدهد را صدبار ببینید.

روش پنجم) محل های مثبت و ارزشمندی برای وقت گذراندن پیدا کنید

باید عادت کنید خودتان را در محیط و شرایطِ رشد قرار دهید. زمان شما محدود و ارزشمند است و به عنوان یک کارآفرین یا فرد موفق، باید بهترین سرمایه گذاری را بر روی زمان تان بکنید.

بازگشت سرمایه یا انرژی، معیار سنجش سرمایه گذاری تان است.
چقدر اینجایی که هستید و زمان تان را در آن سرمایه گذاری میکنید، برای شما بازگشت انرژی یا زمان دارد؟ برای مثال اگر وقت تان را در یک شرکت خوب، با محیط و کارمندان نخبه بگذرانید، در آینده سرمایه شما بازگشت خوبی خواهد داشت و پیشرفت زیادی و سریع تری در کارتان میکنید.

اما اگر پارک سر کوچه تان را برای گذران وقت انتخاب میکنید یا قهوه خانه، به نظرتان در آینده عایدی از این سرمایه گذاری بدست می آورید؟ قطعا خیر…

 

کلام آخر؛
چشم انداز داشته باشید، هر روز انرا مرور کنید. شبکه های اجتماعی و ورودی های ذهنی تان را کنترل کنید. با افراد بهتر و موفق تر از خودتان معاشرت کنید و جاهایی خوبی برای گذران وقت پیدا کنید؛ این چند کار ساده اجازه نمیدهند انگیزه شما خیلی زود به زود افت کند و حال خوب به شما می دهد.

 

توصیه می کنم حتما مقاله بدون استفاده از شانس در هر کاری که می خواهید موفق شوید را بخوانید.