در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم که حتی دقیق کار کردن از اهمیت بالاتری نسبت به سخت‌تر کار کردن برخوردار است و اگر شما بتوانید کار هوشمندانه را در شیوه کار کردنتان اعمال کنید، نیاز نیست که فشار بیش از حد کاری را هم تحمل کنید !

به عبارت دیگر این‌گونه بگوییم، زمانی که ما یک کار را با برنامه‌ریزی صحیح و درست انجام می‌دهیم کار تمام شده است.

اما هنگامی که ما کار را بد انجام دهیم، چندین بار دیگر باید وقت بگذاریم و کار بد را اصلاح کنیم؛ این به معنی صرف وقت و هزینه بیشتر است.

اگر کاری به دقت انجام شود آن وقت زحمت و رنجی که در راه انجام دادن آن متحمل خواهیم شد ارزشمند خواهد بود.

برای بالا بردن دقت کار نیاز باید چه کنیم؟

» آنالیز زمانی را برای همه کارها داشته باشید

یکی از کارهایی که می‌تواند به راحتی بهره‌وری شما را افزایش دهد مدیریت زمان‌بندی کارها است.

معمولاً افراد میگویند خب فردا می‌روم و این ۵ کار را انجام می‌دهم، اما می‌بینند که فقط به ۳ کار رسیده‌اند. یکی از دلایل عدم دست‌یابی به هدف تعیین شده می‌تواند زمان‌بندی اشتباه باشد.

بهتر است با مثال این موضوع را روشن‌تر کنم :

» زمانبندی کارها
مثلاً شما همیشه ۱۰ صبح به بانک می‌روید، ۱ ساعت آنجا معطل می‌شوید و ۳۰ دقیقه هم در ترافیک گیر می‌کنید؛ اما یک بار ساعت‌های دیگر را برسی کنید.

احتمالاً خواهید دید که اگر برای مثال ساعت ۷ صبح به بانک بروید تنها ۱۵ دقیقه در بانک معطل خواهید شد و ۱۰ دقیقه هم در ترافیک… به همین راحتی با یک جابه‌جایی ساده می‌تواند به میزان زیادی در زمان خود صرفه‌جویی کنید و به کارهای بیشتری برسید.

Intelligently-work2

پس بدانید که زمان‌بندی صحیح می‌تواند میزان بهره‌وری شما در یک روز را افرایش دهد و حتی از خسته‌تر شدن شما نیز جلوگیری کند.

برای این کار یک بار زمانی که به کارها اختصاص می‌دهید را آنالیز کنید و ببینید که چه کارها و تغییراتی را می‌توانید اعمال کنید که در زمان شما صرفه جویی کند.

شاید یک نصب اپلیکیشن بتواند کلاً شما را از شر بانک رفتن خلاص کند.

» کاغذ بازی کنید !

برای انجام کار مورد نظر فوراً دست به کار نشوید، کمی خوب درباره آن فکر کنید، روی کاغذ همه چیز را بیاورید، چند بار آن را برسی کنید، نقشه‌های خود را چک کنید.

زمان‌بندی که باید اجرا شود را برسی کنید.
حتی اگر شده شرح کار را مانند یک مطلب روی کار بنویسید؛ مثلا بنویسید که من از اینجا شروع می‌کنم و به اینجا می‌رسم. این کارها را در این زمان‌بندی انجام می‌دهم.

یکی دیگر از مزایای نوشتن این است که به یک اولویت بندی در انجام مرحله به مرحله کار برسید، کارهای مهم را در لحظات بگذارید که توانتان بیشتر است و کارهای آسان‌تر را به اواخر وقت کاری موکول کنید. سعی کنید کارهایی که نیاز به فکر و تمرکز بیشتر دارد را در اوایل صبح انجام دهید.

اگر مدل کاری شما این است که هر روز با حجمی از کارها رو به رو هستید بهتر است یک چرخه منظم را برای خود تهیه کنید. به این صورت که در آخر وقت که قرار است به خانه بروید، فهرستی از کارهای که برای فردا انجام دهید را به خانه ببرید.

بعد در خانه بعد از اینکه شام خود را خوردید و کمی انرژی ببرید، لیست را نگاه کنید و بر اساس اولویت، کارهایی که فردا قرار است انجام دهید را بر اساس اولویت بندی در یک فهرست جدید بنویسید و فردا صبح با پیروی از آن فهرست کار خود را شروع کنید.

این کار سبب می‌شود تا بهره‌وری زمانی شما بهتر شود، و نیاز به تلاش کردن بیهوده در شما از بین برود و هر کاری را مرتب سروقت خود انجام دهید و این یعنی کار هوشمندانه.

» استراحت منظم را در برنامه داشته باشید

سخت کار کردن تا لحظاتی که انرژی دارید می‌تواند مفید باشد از زمانی که فشار کاری زیاد می‌شود و انرژی شما کم، هرچه قدر هم که کار کنید نتیجه مناسبی را دریافت نخواهید کرد.

در هنگام خستگی مغز نمی‌تواند تصمیم‌های درستی بگیرد و امکان دارد حتی کار را خراب‌تر کنید. همیشه برنامه‌ای داشته باشید که به طور منظم شامل استراحت در وقت‌های معینی شود.

مکانهایی درنظرگرفته‌شده برای خواب سر کار در ژاپن

جالب است بدانید که در ژاپن کارمندان اجازه دارند هر وقت که می‌خواهند در سرکار خود استراحت کرده و یا حتی بخوابند.

زیرا مدیران آنجا به این باور رسیده‌اند که یک ذهن خسته فقط کار را خراب‌تر می‌کند. پس استراحت را در برنامه خود قرار دهید استراحت منظم چیزی است که بدن و مغز شما را ری استارت می‌کند و به آمادگی آن‌ها برای شروع دوباره یک وضعیت پرفشار کمک می‌کند.

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که نباید کاری را بیش از ۹۰ دقیقه مدام انجام داد و بعد از آن حتماً یک استراحت و رها شدن از کار لازم است.

شما نیز می‌توانید از قانون ۹۰ دقیقه استفاده کنید و هر ۹۰ دقیقه نیم ساعت استراحت جسمی و روحی داشته باشید.

» هیچوقت چند کار را باهم انجام ندهید

به هیچ وجه چند کار مهم و مختلف را هم‌زمان انجام ندهید.
برخی از افراد هستند که چند شغل دارند. آن‌ها به طور هم‌زمان چند کار را باهم انجام می‌دهند، ولو اینکه همه‌ی کارهای مختلف شما باید لب تاب و اینترنت انجام شود، اما بازهم باید برای آن‌ها تفکیک زمانی در نظر بگیرید.

این کار به شدت بهره‌وری کل کارها را پایین می‌آورد.

حتی من پیشنهاد می‌کنم که شما از کارها حذف کنید و تمرکز را روی کارهای محدودتری بگذارید تا نتیجه بهتری بگیرید. مثلاً اگر ۳ کار مختلف دارید، حداقل یکی از آن‌ها را حذف کنید.

زمان روزتان را نیز بر اساس اولویت روی ۲ کار دیگر بگذارید و مطمئن شوید این‌گونه با تلاش کمتر و تمرکز بیشتر، می‌توانید درآمد و نتیجه بهتری از دورانی که ۳-۴ کار داشتید بگیرید.

اصولاً حرفه‌ای کار کردن روی کارهای کمتر موفقیت آمیز تر از زمانی است که ما بخواهیم روی تعدادی فراوانی از پروژه به صورت هم‌زمان کارکنیم. به این مورد کار هوشمندانه می گوییم.

» آموزش، آموزش و آموزش

باید با کمال تأسف گفت که کارفرمایان ایرانی اصلاً توجهی به نقش آموزش در افزایش بهره‌وری کارکنان خود ندارند. یکی از مهم‌ترین بخش‌های که به تنهایی می‌تواند بیش از ۵۰% روی بازدهی فردی شما و کارمندان‌تان تأثیر بگذارد بحث آموزش است.

آموزش می‌تواند اشتباهات را کاهش ↓ دهد، زمان را کم ↓ کند،
هزینه را پایین ↓ بیاورد و در نتیجه بهره‌وری شما را افزایش ↑ دهد

بگذارید با یک مثال خیلی ساده موضوع را جا بیاندازیم :

فرض کنید شما شغلتان مترجم زبان است، هر مطلب را می‌توانید در ۳ ساعت ترجمه کنید و از آن ۱۰۰ هزار تومان درآمد داشته باشید. حالا اگر سطح دانش ترجمه زبانتان را افزایش دهید، می‌توانید ترجمه مطلب را در ۱ ساعت انجام دهید و همان درآمد را در ساعت کمتری کسب کنید. به این صورت می‌توانید ترجمه‌های بیشتری را انجام دهید.

» نتیجه‌گیری آخر…

هرچه قدر کار هوشمندانه بیشتری انجام دهید، بهره‌وری شما در کارتان بیشتر باشد و می‌توانید ارزش افزوده بیشتری ایجاد کنید.

این کار مستلزم آن است که اول برنامه فعلی‌تان را آنالیز کنید و اشتباهاتتان را پیدا کنید. سپس با شرایط خودتان آن را هماهنگ‌تر کنید. ببینید ما در مطالب بالا گفتیم که سعی کنید کارهای مهم را در صبح زود انجام دهید، اما برخی از افراد هستند که اتفاقاً در نیمه‌های شب بهتر کار می‌کنند.

توضیحات ما در مطالب بالا راهنمایی‌های عمومی است که شما آن‌ها را باید با توجه به شناختی که از خود داریدبومی‌سازی کنید و برای خودتان به کار بگیرید. فقط این نکته را بدانید که

بهره‌وری بیشتر برابر است با زحمت کمتر و درآمد راحت‌تر

مربی موفقیت  : آرش همتیان

توصیه می کنم مقاله چرخه موفقیت را نیز مطالعه کنید.