روش جمع بندی ادبیات

ادبیات را شاید بتوان مهمترین درس‌ عمومی برای گروه ریاضی و تجربی نامید،برای داوطلب های گروه انسانی هم که به دلیل اختصاصی بودن درس ادبیات، اهمیت آن چند برابر می شود. پس جمع بندی ادبیات بسیار مهم است.
پیشنهاد من این است که در دوره‌های زمان جمعبندی و مرور ، ادبیات را به صورت موضوع محور جمع‌بندی کنید و موضوع های اصلی را مجزا بررسی کنید.

  • برای قرابت معنایی که با ۹ تست پر تست ترین قسمت ادبیات است، تمرین و تست زیاد و بادقت زدن تنها راه کار عملیاتی می باشد، البته قبل از آن لازم است که تمام معنی بیت‌های کتاب تسلط پیدا کرده باشید. هر چقدر ابیات بیشتری خوانده باشید سرعت عملتان بیشتر خواهد شد.
  • برای لغت‌ استفاده از کتاب های کوچک جمع بندی گونه راهکار مناسبی است،برای این‌کار می‌توانید از کتاب‌های لقمه مهر و ماه یا هفت‌خوان خیلی‌سبز  استفاده کنید.  سعی کنید لغت‌ها را با جمله یا شعری که آن لغت در آن به کار رفته است یاد بگیرید این کار کمک زیادی به تسلط شما می کند.  
  • برای املای لغات تشابهات از اهمیت فراوانی برخوردار است. اگه معنی کلمه‌ها را توی جمله‌ها یاد گرفته باشید، کار شما خیلی راحت تر می شود.
  • برای تاریخ ادبیات هم می‌توانید از کتاب‌های جمع بندی گونه استفاده کنید. سعی کنید ماه پایانی منتهی به کنکور هر شب روزی نیم ساعت روی تاریخ ادبیات زمان بگذارید و بارها تاریخ ادبیات کتاب های درسی را دوره کنید. 
  • مشکل اصلی داوطلب ها در زبان فارسی بخش‌های تمرینی آن است  که باید با تست مرور کنید. نوشتن یک خلاصه‌ کوچک هم می تواند در دوران جمع بندی کمک زیادی به شما کند.
  • آرایه‌ها را اگر بلد هستید، فقط تست کار کنید و تست‌هایی که قبلاً زدید را مرور کنید. آرایه هایی را هم که بلد نیستید به جای تست ترکیبی زدن، ۴۰ تست آن آرایه را به طور مشخص بزنیدو 

تذکر

برای درس‌هایی که تا به حالا نخواندید خوب است که  در دوران عید درس به درس همه‌ی  بخش‌هایش را کار کنید و کتاب را خوب بخوانید!

اگر به بانک تست هایی برای این درس نیاز دارید ، می توانید کلیک کنید.