آمار و ارقام کنکور نشان می دهد که کنکورهای ۳ سال اخیر ، اهمیت درس عربی برای کسب رتبه خوب بالاتر رفته و رتبه های برتر عموما به درصد خوبی در درس عربی می رسند.

خیلی از مخاطبان ما ، درخواست کرده بودند که جزوه عربی ای معرفی کنیم که بتوانند با آن بر مطالب و قواعد عربی تسلط پیدا کنند.

امروز این جزوه عربی را که به طور کامل کلیه مطالب را به شما آموزش داده است را در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم که نهایت استفاده را از آن ببرید.

روش مطالعه درس عربی در کنکور سراسری 

لازم به ذکر است که آموزش و خواندن جزوه عربی به تنهایی باعث دستیابی شما به درصدهای بالا نخواهد شد. یعنی اگر شما بهترین منبع آموزشی را برای درس عربی خیلی زیاد هم مطلعه کنید اما کار تستی نکرده باشید، باز هم نتیجه لازم را نخواهید گرفت. پس باید اقدام به تست زنی زیاد هم کنید. حدود ۸۰ الی ۱۰۰ تست قواعد در هفته می تواند برای شروع مناسب باشد. اگر در ابتدا تست ها را به درستی پاسخ نمی دهید، نگران نباشید. برای پیشرفت در درس عربی به خود فرصت بدهید. با تلاش می توانید نهایتا بعد از ۲ ماه به سطح قابل قبولی در درس عربی برسید. 

اگر پایه درسی قوی در درس عربی ندارید، یک هفته برای قواعد اول دبیرستان وقت بگذارید. بعد از آن سراغ مبحث ترجمه و تعریب روید. ترجمه و تعریب جز مباحثی است که حتما می توانید به تمام تست های آن در کنکور پاسخ درست بدهید. بعد از تسلط بر ترجمه ، سراغ قواعد دوم و سپس قواعد سوم بروید. 

پس بعد از مطالعه هر قسمت از یک کتاب تست، همه تست های مرتبط با آن قسمت را بزنید. 

موفق باشید.