آنتونی رابینز، یکی از بزرگ ترین مربیان موفقیت در دنیا ، دو روش برای استفاده از چرخه موفقیت به ما آموزش می دهد که باعث رسیدن به موفقیت های عظیم می شود.

» روش اول استفاده از چرخه موفقیت :  برای ساختن، ابتدا باید خراب کنید

روش اول که معمولا تقصیر خودتان نیست. شما از کودکی در شرایطی بودید که نمی توانستید یک سری کارها را انجام دهید پس چاره ای به جز موفقیت ندارید. علت موفقیت بیشتر افرادی که کودکی خیلی سختی داشتند همین است.

آنها انقدر سختی و عذاب کشیدند که دیگر نمی توانستند تحمل کنند و با خودشان گفتند که : باید هرطور شده زندگیم رو عوض کنم. دیگه نمیتونم این همه فقر رو تحمل کنم. دیگه نمیتونم داشتن اطرافیان و نداری خودم رو تحمل کنم.

و همین صحبت ها و تجربه های سخت شان باعث شد که بتوانند به انرژی فوق العاده ای که تمام آن مدت درونشان بود دسترسی پیدا کنند و به موفقیت های چشمگیری برسند.

برخی اوقات افراد خودشان با یک اشتباه همه چیز را خراب می کنند و به همین دلیل بعد از مدتی انرژی شان حتی از اول هم بیشتر می شود و می توانند به موفقیت های بیشتری برسند.

» روش دوم استفاده از چرخه موفقیت : خودتان را در شرایط «اجبار» برای موفقیت قرار بدید

 اگر در جزیره ای بروید و هدفتان این باشد که در آن جا زندگی کنید و سپس وسیله سفرتان را از بین ببرید ( که در این مورد قایق است ) تنها راهی که برایتان باقی می ماند این است که روش زندگی در آن جزیره را یاد بگیرید و بعد از آن لذت ببرید…

خب درست است اولش خیلی سخت است، اما بعد از مدتی آسان می شود و ارزش سختی هایی که کشیده اید را درک می کنید.

در مثال بالا اگر شما قایق را از بین نمی بردید خیلی سریع بعد از چند ساعت سختی کشیدن پشیمان می شدید و به شهر باز می گشتید و هیچ وقت نمی توانستید تجربه جالب و جذاب زندگی در جزیره را کسب کنید.

مثالی دیگر : اگر می خواهید رژیم بگیرید و وزن کم کنید نباید تو یخچال تان پیتزای آماده، خورشت قیمه و غذاهای پرچرب و پر کالری دیگر را بگذارید و با خودتان بگوید من آن غذاها را نمی خورم! بالاخره یک روز تحمل تان را از دست می دهید و میروید سراغ پیتزا ها و غذاهای خوشمزه.

پس در مثال بالا اگر بخواهید موفق شوید، باید تمام غذاهای پرچرب را دور بریزید و یا به شخص دیگری بدهید و خودتان تنها غذاهایی را داشته باشید که در برنامه غذایی تان آمده است… در این زمینه توصیه میکنیم مقاله پایان دادن به تنبلی ها  را هم حتما بخوانید.

 

» نتیجه‌گیری

اگر به خودتان باور داشته باشید می توانید به اهداف و رویاهایتان برسید، مهم نیست که چقدر خیالی به نظر برسند.

  • تنها چیزی که برای رسیدن به اهدافتان نیاز دارید این است که به خودتان باور داشته باشید و هیچ وقت کم نیارید.
  • تمام افرادی که تا به امروز از صفر شروع کردند و به موفقیت رسیدند، بر اساس چرخه موفقیت پیش رفته اند.
  • نکته آخر هم این است که اگر می خواهید به اهداف تان برسید،  خودتان را گول نزنید! باید تمام حواس پرتی ها را حذف کنید.

اگر از این مقاله خوشتان آمده ، توصیه می کنم، مقاله تغییر با انتخاب شروع می شود را هم حتما بخوانید.