اگر میخواهید در زندگی موفقیت چشمگیری بدست آورید، توصیه میکنیم این هفت طرزفکر  موفقیت مهم را داشته باشید.

بدون این هفت طرزفکر، راه به جایی نخواهید برد… مطمئن باشید !

طرزفکر موفقیت شماره یک | بعضی مواقع یک دنده بودن پسندیده است!
اکثر افراد یک دنده بودن را ناپسند و منفی میدانند… یعنی اینکه اگر کسی یک دنده باشد، نمی‌خواهد که به حرف شما گوش بدهد، نظر شما برایش اهمیتی ندارد و همیشه بر این باور است که کار درست را انجام می‌دهد؛ حتی اگر اشتباه بکند!

با این اوصاف، یک دنده بودن کاملاً امری ناپسند و نادرست تلقی می‌شود؛ ما هم با شما موافقیم. بخصوص از نظر کسانی که نتیجه آن را در نهایت خواهند دید. حال، بگذارید برعکس به این قضیه نگاه کنیم(!)

در جهانی که مردم همواره شما را کوچک می شمارند و مانع پیشرفت شما می‌شوند، به شما می‌گویند که رؤیاها و اهدافتان دست‌ نیافتنی است و سعی بر این دارند که برایتان امر و نهی کنند، شاید نیاز باشد که یک دنده باشید و بگویید: «خیر! رؤیاهایم را دنبال خواهم کرد و باور دارم که شدنی هستند. این همان چیزی است که می‌خواهم و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنم.»

یک دنده بودن در امر رویاهایتان نه تنها عیب نیست بلکه یک حسن است.
اگر در مورد معاشرت و ارتباطات تان میخواهید بدانید خب بلکه… یک دنده بودن صفت بدی محسوب میشود.

اما اگر هدفی دارد، رویایی دارید که قرار است به آن برسید، اگر یک دنده نباشید خیلی زود در راه رسیدن به رویاهایتان دلایل و بهانه های کاملا منطقی(!) پیدا خواهید کرد که تسلیم شوید.

طرزفکر موفقیت شماره دو | از قبل برای شما رد پایی گذاشته‌اند تا آن را دنبال کنید.

رشد شخصی دشوار نخواهد بود زمانی که درمی‌یابید که چه تعداد بسیاری از افراد توانسته‌اند که به نحو چشم‌گیری در زندگی پیشرفت چشمگیری داشته باشند… علاوه بر این، احتمالاً رد پایی از خود به‌جای گذاشته‌اند که می‌توانید به‌راحتی آن را دنبال کنید !

به اصطلاح میگویند، برای آنکه بدانید آتش داغ است لازم نیست دست تان را بسوزانید.

حال اسم این دنبال کردن را هر چه می‌خواهید بگذارید؟ مطالعه، سؤال پرسیدن، مشاهده ویدیو ها و شرکت در سمینارها و … اگر می‌خواهید که در هر مهارت مخصوص رشته خود پیشرفت کنید، به سراغ شخصی بروید که در آن مهارت یک حرفه‌ای به‌حساب می‌آید. چیزهای زیادی هست که می‌توان از این افراد آموخت.

مواردی که نیازی نیست خود از ابتدای راه به دنبال آنها باشید… اما اگر میخواهید مسیری جدید را شروع کنید رالف والدو امرسون در این باره می‌گوید: «دنباله‌روی مسیر پیش روی تان نباشید، بلکه از جایی بروید که هیچ مسیری نیست و از خود رد پایی به‌جای بگذارید.»

طرزفکر موفقیت شماره سه | هیچ‌کس نمی‌داند که فردایی در کار است یا خیر!

همین یک جمله شما را به سمت جلو می‌راند و باعث می‌شود سریع‌تر از هر زمان دیگری به پیش بروید. دانستن این که ممکن است فردایی در کار نباشد یک نیروی پیشرانه عظیم برای اکثر افرادی است که اغلب کارهای خود را به فردا موکول می‌کنند.

موفقیت عاشق سرعت است !
اگر طوری رفتار کنید که انگار امروز آخرین روز شماست، با چنان سرعتی به‌پیش خواهید رفت که کمتر کسی به شما خواهد رسید. حال برایم یک سؤال پیش می‌آید… چه‌کاری را به فردا موکول کرده‌اید؟ آنرا همین امروز شروع کنید و انجامش دهید.

طرزفکر موفقیت شماره چهار | نمی‌توانید در همه‌چیز عالی باشید، اما در تعداد مشخصی از زمینه‌ها می‌توانید فوق‌العاده عمل کنید. 

می‌دانید آنچه که بیشتر از هر چیزی مانع رشد افراد می‌شود چیست؟ این واقعیت که می‌خواهند در همه‌چیز بهترین باشند.اگر چنین رویکردی داشته باشید، تمرکز خود را به طور مساوی بین همه این مهارت‌ها و جنبه‌های زندگی تقسیم خواهید کرد… 

حال اگر تمرکز خود را بین ۱۰۰ چیز متفاوت تقسیم کنید، تنها ۱ درصد از تمرکز خود را برای هر مهارت اختصاص داده‌اید.
با ۱ درصد تمرکز هرگز در آن مهارت عالی نخواهید شد. ناراحت نشوید اگر مهارت‌ها و جنبه‌های مشخصی وجود دارند که نمی‌توانید در آنها رشد و تعالی داشته باشید… آنهایی را انتخاب کنید که متناسب با بودجه، سلامتی، علاقه و خوشحالی شما هستند. این چهار مورد، چهارچوب زندگی شما را شکل می‌دهند.

طرزفکر  موفقیت شماره پنج | هیچ‌وقت نمی‌توانید زمان را به‌عقب برگردانید.

همیشه می‌گویند که زمان مهم‌ترین دارایی ما در زندگی است و همیشه زمان آن چیزی است که مردم از آن کمترین بهره را می‌برند. هیچ‌گاه نمی‌توانید زمان‌های ازدست‌رفته خود را دوباره به دست آورید، پس می‌بایست بسیار مراقب باشید و بدانید زمان خود را با چه چیزی عوض می‌کنید.

زمان خود را صرف آه و ناله، نگرانی، غر زدن یا کارهایی می‌کنید که از آنها متنفرید؟ مهم است که زمان خود را چگونه صرف می‌کنید و اینکه آیا به بهترین شکل از آن استفاده می‌کنید یا خیر. مادر ترزا می‌گوید: «دیروز دیگر رفته است. فردا هنوز فرا نرسیده. تنها امروز را داریم. بگذارید دست‌به‌کار شویم.»

در رابطه با مدیریت زمان توصیه می کنم ، این صفحه را ببینید

طرزفکر  موفقیت شماره شش | دانش همه‌جا هست، چیزی که کم داریم عمل کردن است.

به باور شرکت گوگل، نزدیک به ۱۳۰ میلیون کتاب تابه‌حال نوشته‌شده است. اگر به طور متوسط صفحات هر کتاب را  ۲۵۰ در نظر بگیریم و تعداد کلمات موجود در هر صفحه را نیز ۲۵۰ فرض کنیم، که فرضی منطقی هم به نظر می‌آید، هر کتاب ۶۲٫۵۰۰ واژه دارد و در کل این تعداد به ۸٫۱۲۵ تریلیون واژه می‌رسد.

اگر فکر می‌کنید که پاسخ سؤال هایی که برای رشد شخصی خود به دنبال آن هستید در این ۸ تریلیون واژه موجود نیست، شاید بهتر باشد بار دیگر این محاسبات را از سر بگیرید!

دانش موردنیاز هم‌اکنون در دسترس است، اما این عمل کردن است که اغلب مردم از آن غافل هستند.
اگر تنها دانش برای موفقیت کافی بود، به‌راحتی همه ما به بهترین شخص ممکن بدل می‌شدیم! چیزی که همه ما نیاز داریم عمل کردن است. عمل برای برداشتن قدم‌های روبه‌جلو… عمل کردن و شروع زندگی که میخواهیم.

تمام عمل کردن ها، اقدامات و برداشتن اولین قدم با یک تصمیم قدرتمند و تعهد به آن تصمیم شروع میشود.

طرزفکر  موفقیت شماره هفت | نیازی نیست که تا ابد خود را مجبور کنید! تنها کافی است هر چیزی تبدیل به عادت شود.

اکثر افراد از فکر کردن درباره اینکه باید خود را با عادت‌هایی تازه تطبیق دهند متنفرند، چرا که فکر می‌کنند باید برای انجام آنها تا آخر عمر خود دست به دامان نیروی اراده شوند.

تنها به ۶۶ روز نیاز دارید تا با سخت‌کوشی و نیروی اراده چیزی را تبدیل به عادت کنید.
بعد از آن، این کار ساده و لذت‌بخش خواهد شد. ۶۶ روز موردنیاز برای شکل‌گیری عادت قبل‌ها ۲۱ روز در نظر گرفته می‌شد، اما واقعا این تعداد روز برای عادت کردن کافی نبود.

اگر از مقاله بالا خوشتان آمده است ، توصیه می کنم مقاله بهانه هایی که شاد بودن را از ما می گیرند را هم مطالعه کنید.