انگیزشی

چطور در شرایط کرونا در منزل شرایط آزمون را برای خودمان شبیه سازی کنیم ؟

چطور در شرایط کرونا در منزل شرایط آزمون را برای خودمان شبیه سازی کنیم ؟

این مطلب برگرفته از پیک سنجش میباشد.
شبیه سازی ازمون کنکور میتواند باعث کاهش بسیاری از نگرانی های شما از شرایط کنکور سراسری شود.بیشتر با اینکار قصد داریم شما را دقیقا در شرایط ازمون کنکور قرار دهیم.
پس اگر میخواهید یک کنکور در خانه خودتان برگزار کنید،پا به پای ما پیش بیاید!
1.مقدمات ازمون را فراهم کنید.با هر آنچه ازمون رسمی را برگزار میکنید،از خود آزمون بگیرید.برای مثال به جای خودکار از همان مداد آزمون استفاده کنید و یا لباسی که میخواهید سرجلسه کنکور بپوشید را بپوشید؛پاک کن و سایر متعلقات را به همراه داشته باشید.
2.از وسایلی که در جلسه رسمی آزمون،امکان استفاده از آنها را ندارید،استفاده نکنید.
در جلسه آزمون،کاغذ چرک نویس به شما داده نمیشود.پس در آزمون شخصی خود نیز سعی کنید برای حل سوالات از فضای موجود در پرسشنامه استفاده کنید.(مرتب نویسی را تمرین کنید)
از جزوه،موبایل و ماشین حساب و سایر وسایل غیرمجاز در جلسه آزمون شخصی خود نیز استفاده نکنید.
3.در ساعت همزمان آزمون دهید
توصسه میکنیم بخشی از آزمون های شخصی خود را ساعت 8:00 صبح برگزار کنید.این ساعت زمان برگزاری کنکور سراسری خواهد بود.این امر به شما کمک میکند تا بتوانید عنلکرد نزدیک تری به واقعیت داشته باشید.
4.میتوانید به جزییات بیشتری توجه داشته باشید.
نیتوانید پاسخبرگ چهارگزینه ای در کنار خود قرار دهید و جواب گزینه هار را همزمان درآن وارد کنید .در جلسه آزمون فضای کاری شما به یک میز کوچک محدود میشود پس سعی کنید که در حین آزمون شخصی نیز فضای کاری خود را در چارچوب مشخص و محدودی تعیین کنید.
5.حتما روی زمان کار کنید.
برای هر تست به اندازه استاندارد ازمونی زمان در نظر بگیرید و زمان آزمون خود را از مجموع زمان لازم برای تک تک دروس محاسبه کنید و در طول امتحان به رعایت ان پایبند باشید
حتما برای مدیریت زمان خود ساعت مچی به همراه داشته باشید.توصیه میکنیم با همان ساعتی کار کنید که در جلسات ازمون رسمی از آن استفاده میکنید.
اگر یک سوال وقت گیر یا دشوار است،مثل آزمون رسمی ان را علامت گذاری کنید تا در انتها به آن برسید.با این کار میتوانید در انتخاب سوالات مناسل خود جهت پاسخ،توانایی خود را افزایش دهید.پس برای یک سوال بیش از زمان قابل قبول وقت اختصاص ندهید .
6.در انتهای آزمون از خود درصد بگیرید.
با این کار توانایی خود را در هر درس محک میزنید تا اگر لازم باشد برای دروسی که در آنها ضعیف تر ظاهر شده اید،کار بیشتری انجان دهید .
70پس از ازمون حتما به تحلیل سوالات و رفع اشکال بپردازید.
با این کار از ازمون درس بگیرید و در آزمون بعدی اشتباها خود را تکرار نکنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *